Visit FamilyCorner.com for tons of seasonal ideas!
quick link - go to our home page quick link - kid's crafts, family fun, printables, etc quick link - sign up for our free newsletter quick link - holiday crafts, recipes and ideas quick link - gardening, organizing, saving money, decorating and more quick link - our FunBook is filled with lots of quick ideas, tips and crafts quick link - join our bustling community of friendly members


Go Back   FamilyCorner.com Forums

Showing results 1 to 7 of 7
Search took 0.00 seconds.
Search: Posts Made By: megrayau
Forum: Grocery Challenge 09-24-2007, 03:00 PM
Replies: 84
Views: 5,682
Posted By megrayau
I lost the track somewhere a week or so back. I...

I lost the track somewhere a week or so back. I will try and catch up, but I think I have done OK on the grocery side of things, just the rest of life has been expensive!
Forum: Grocery Challenge 09-12-2007, 06:18 PM
Replies: 84
Views: 5,682
Posted By megrayau
$70-01 yesterday, so that's $385-30. I think...

$70-01 yesterday, so that's $385-30. I think it's going OK and I have fruit and veg to collect from the co-op today $30-00 and hopefully get some baking done which will mean no need to visit the...
Forum: Grocery Challenge 09-11-2007, 02:58 PM
Replies: 84
Views: 5,682
Posted By megrayau
Over the last few days I have spent $87.87. This...

Over the last few days I have spent $87.87. This adds up so quickly from the $10- and $20- bits and pieces that I have picked up! So we are up to $315.29 and not yet 1/2 way through the month! I...
Forum: Grocery Challenge 09-05-2007, 01:26 PM
Replies: 84
Views: 5,682
Posted By megrayau
$30-00 for fruit and veg today, plus there will...

$30-00 for fruit and veg today, plus there will be a quick trip to the supermarket for weekly's (like milk and bread). I'll update later.
$227-42 spent so far.
Forum: Grocery Challenge 09-04-2007, 11:42 PM
Replies: 84
Views: 5,682
Posted By megrayau
Spent $39-42 so up to $197.42.

Spent $39-42 so up to $197.42.
Forum: Grocery Challenge 08-30-2007, 11:34 PM
Replies: 84
Views: 5,682
Posted By megrayau
I am trying to get an idea of different costs.It...

I am trying to get an idea of different costs.It will be tricky, but I buy 2 litres of milk for $2-89. I think that is about 4.2 pints or 2.1 quarts. What would you pay for that much milk? (Reduced...
Forum: Grocery Challenge 08-30-2007, 01:44 PM
Replies: 84
Views: 5,682
Posted By megrayau
I am going to try for $550-00 this month. It ios...

I am going to try for $550-00 this month. It ios up on my 'budget' but down on my actual from August so we will see. Ds has a birthday during September so I will decide if that becomes part of my...
Showing results 1 to 7 of 7

 
Forum Jump

All times are GMT -8. The time now is 02:33 AM.


Copyright 2018 MH Sub I, LLC dba Internet Brands. All rights reserved. Use of this site indicates your consent to the Terms of Use.

POPULAR AREAS OF FAMILYCORNER.COM

Our Family FunBook is packed full of ideas from parents just like you!

Our members say that they have never found a friendlier message board community than ours!

Our kid's craft section is filled with easy ideas for creative little minds.

We have tons of free printable coloring pages to keep your little ones happy.

We offer a wide variety of free newsletters delivered right to your inbox.

Our Household Hints & Tips have a wealth of information on cleaning, organizing, and more!
Go to the funbook Go to forums Go to kid's crafts Go to printables Go to newsletters Go to Hints & Tips

Home || Newsletters || Advertising || Terms of Use || Privacy || Services || Submissions || Contact Us || Media Opportunities || Link To Us || Shop || Feedback || Staff || e-Cards || Reminder Service



FamilyCorner.com® is sponsored in part by...




Visit our friends --> MomsMenu | Main Street Mom | She Knows | Baby University | Personal Fitness Zone | iChef.com

Copyright Notice | Privacy Policy | Terms of Use/Disclaimer